השראה: מתחת לפני השטח

Violette Vibes

הכירו את ויולט, מאפרת ומשפיענית
שהגיעה כדי להקל על שגרת האיפור והטיפוח בחייכן.

לא כל יום מופיע באינטרנט אדם עם כישורים אמנותיים אמיתיים ויוצר לעצמו מוניטין. ועדיין, זה בדיוק הסיפור של ויולט, מאפרת ילידת פריז, ששכללה את כישוריה בעבודה על הסטים של כתבות אופנה עם צלמים מובילים, כגון קמילה אקרנס ופטריק דמרשלייה. ויולט אינה נכנעת לטרנדים או לחוקים, אלא מאמינה, כפי שהיא מנסחת זאת, שאנחנו צריכות "לשכוח את הקודים של היופי ואת הנהירה אחר 'היופי המושלם'. אני מתנגדת לטרנדים ותומכת במבע חופשי."

זאת רק סיבה אחת מסיבות רבות לכך שאנו נרגשים כל כך לצרף את ויולט למשפחת אסתי לאודר כמנהלת תחום היופי הגלובלית וכמי שמסייעת ליצור מוצרים ומראות שנשים אמיתיות ירצו להשתמש בהם. הייתה זאת אסתי לאודר, המייסדת שלנו, שנהגה לומר, "יופי הוא עניין של גישה". זה גם המניע החזק ביותר של ויולט, ומה שגורם לה להרגיש שהיא ואסתי הן נפשות תאומות.

נהנינו מאוד לשוחח עם ויולט עם כניסתה לתפקידה החדש. יכולנו להמשיך ולדבר איתה כל היום על ענייני טיפוח ויופי. למרבה המזל, יש לנו הרבה תכניות אתה לשנה הקרובה. לכן, המשיכו לקרוא את הרשימה ודאגו להתעדכן.

בכל הנוגע לאיפור ולטיפוח, מהו הזיכרון הראשון שלך?
למען האמת, הארץ שלי, צרפת היא זכרון היופי החשוב שלי. אני זוכרת שראיתי את הנשים האלה, שלובשות בסך הכול חולצת טי ולא מסדרות את השיער, אבל לא שוכחות למשוח שפתון אדום מדהים ומושלם ולנעול נעלי עקב. ראיתי אותן ככה במכולת וגם בבית הספר, כשהן הגיעו לאסוף את הילדים. בראש שלי נוצר הקשר בין עקבים לבין שפתון. נעליים הן מקור ההשראה שלי לשפתיים. אני אוהבת את העובדה שהנשים האלה עושות זאת למען עצמן, ללא קשר למקום שבו הן נמצאות.

מהי משמעות היופי בעבורך?
יופי הוא דרך שבה אישה מביעה את עצמה, דרך לחגוג נשיות. יופי הוא גם טקס מבחינתי. היות שמדובר בזמן שאני מקדישה לעצמי בחדר הרחצה, במסגרת טיפוח העור או איפור (או אפילו כשאני מתאפרת במכונית), מדובר ברגע שאני מייחדת לעצמי. עצם משיחת התכשירים היא משהו שמסמל טיפוח
ודאגה של ממש.

איזה היבט של אסתי לאודר כמותג העניק לך את ההשראה הרבה ביותר?
ההיסטוריה של אסתי לאודר. אסתי לאודר היא חלק מההיסטוריה האמריקנית ואני מרגישה שמאז ומתמיד היה לה מקום בחיים האמריקניים. המותג ביסס לעצמו מעמד של אייקון מוכר ויוצר חיבור רגשי עמו. לא מדובר בחיבור שטחי. אנשים נקשרים למותג באמצעות זיכרונות. מדובר במותג שמכבד נשים בכך שחשוב לו להעצים את יופיין.

הייתי רוצה לראות שיותר נשים יעזו לחגוג את הנשיות שלהן ולהשתעשע עם האיפור שלהן.

איזה היבט של אסתי לאודר כאישה העניק לך את ההשראה הרבה ביותר?
אני יכולה לומר שפגשתי את אסתי לאודר לפני שבועות אחדים. אני יכולה גם לומר שאני עדיין נוהגת לפגוש אותה. אני באמת המומה ממידת המודרניות שלה ביחס לתקופתה. היה לה חזון מדהים. יש בינינו דמיון והרבה מן המשותף. הפילוסופיה שלה לא עסקה במכירת התכשירים שלה, אלא במכירה של מראה. הרעיון לפיו מתייחסים להבדל בין "מה שאת צריכה" לבין "מה שאני חושבת שאת צריכה"... היא יצרה את המותג כאישה שחיה בתקופה שבה המקצוע "אשת עסקים" לא היה קיים כלל. היא גם יצרה את המותג בכוחות בעצמה וכעת, יש לו מקום בדפי ההיסטוריה.

אם היית יכולה לפגוש את אסתי היום, מה היית אומרת לה?
אני רוצה להודות לה על כך שסללת את הדרך בעבורנו, הנשים, לשאוב השראה ולהעז ליצור משהו שאנחנו מאמינות בו, לא לחשוש מהקמת עסק חזק בעולם של גברים. אני גם רוצה להודות לה על החותם שהיא טבעה בהיסטוריה שלנו, מפני שכל זה רלוונטי מאוד בימינו. מה שהיא יצרה ממשיך להעניק לנו השראה וזאת מתנה אדירה. אם היא הצליחה לעשות את זה בזמנה, אני יכולה להצליח לעשות זאת כעת. הייתי אומרת לה שהיא עודנה מקור השראה לנשים בימינו.

מי מעורר בך השראה?
נשים. כל הנשים. אין לי דמות נשית אחת איקונית. אני הולכת ברחוב... ניו יורק היא מקור השראה מדהים מפני שהיא כל כך מגוונת והנשים כאן מעזות לערוך נסיונות. אני אוהבת להביט בהן ולהמציא לעצמי סיפור קצר שיסביר למה הן בחרו במראה מסוים. מנקודת המבט הזאת, כל אישה מציגה חלק קטן מעצמה.

ספרי לנו על דבר אחד שהיית מקווה שכל אישה תבין לגבי איפור.
מה שנמצא בבסיס הפילוסופיה שלי הוא עבודה על קבלה של מי שאנחנו וחגיגה של מי שאנחנו, במקום התייחסות ל"שיפור". מה זאת אומרת, "לשפר"? כל אישה מרגישה את הלחץ להיות מושלמת, אבל כולן צריכות לעשות רק את מה שהן רוצות. אני תומכת במבע חופשי. חשבי על מצב שבו שוכחים את "הקודים של היופי", של היופי "המושלם" ובמקום זאת, כל אישה בוחנת את מה שהיא אוהבת בפניה, את התו האהוב עליה בפניה. להשתמש במייק-אפ לא כדי לשנות את המראה שלכן, אלא כדי לחגוג את מי שאתן.

האם ישנם טרנדים או מראות בעולם האיפור והטיפוח שתרצי לראות יותר?
אני די מתנגדת לטרנדים. מאז שפתחתי את הערוץ שלי ביוטיוב, אני רק רוצה לשכוח מהם. בואו נבחן כל מראה לגופו ונשכח מהשאלה מה טרנדי ומה לא טרנדי. אם את שואלת אותי, "מה את רוצה ללבוש? מה מגניב בעינייך? האם יש מראה ספציפי שתרצה לראות יותר ממנו?", הייתי רוצה לראות שיותר נשים יעזו לחגוג את הנשיות שלהן ולהשתעשע עם האיפור שלהן. אני פשוט רוצה לראות נשים שעומדות מאחורי הבחירה במראה שלהן ויוצרות אותו בעצמן.

מהי "השמלה השחורה הקטנה" של עולם האיפור?
שפתון אדום. בתיק שלי אני תמיד מחזיקה קונסילר ושפתון אדום. גם אם אני לא מושחת שפתון אדום ביום מסוים, הוא תמיד יימצא בתיק לגיבוי.

Shop the Story

Top